Stok Toptan
 Ürün Arama Ürün kodu :   Ürün adı :   Marka :   Ülke :  
» Tüm Ürünler (259)
» Aranan Ürünler (0)
» Teklife açık ürünler (0)
 Ürünler
 İndirimdeki Ürünler
» Bayan dantel elbise
» Bayan elbise
» Bayan elbise
» Bayan elbise
» Büyük beden bayan el...
 Çok Satılanlar
» Bayan kot pantolon
» Bayan saten abiye elbi...
» Bayan elbise
» Bayan krep şıfon elb...
» Boğazlı badı
» Bayan elbise
» Büyük beden likrali ...
» Bayan tunik
» Bayan elbise
Haberler
 
 Yılın Sonuçları: Rus borç - iş her zamanki gibi DOMUZ bir göz ile ( 05/01/2011 )
 Moscow. 31 Aralık. - FINMARKET.RU son bir yıl içinde borç piyasalarında ruh borç ve Avrupa ülkelerinin bütçe sorunları hakkında daha çok haber belirlendi: Yunanistan, Portekiz, İrlanda, İspanya, Birleşik esprili ama hakaret kısaltma DOMUZ yanı sıra İtalya ve Belçika gibi. AB onlar için bir çözüm bulmaya çalışan, ama açıktır ki borç ve Avrupa'nın çevre ülkeleri değil sadece gündemde açığı ancak Avrupa ekonomisinin liderleri.

Bu gelişmeler ışığında, yıl içerisinde Rusya dahil gelişmekte olan ülkelerin kredi default swap (CDS), yüksek volatilite oldu. 2009 yılında Rusya Federasyonu varsayılan karşı sigorta maliyet veya daha az istikrarlı 180-190 fazla 700 baz puan (bps) 'de yer azalmıştır bp 2010 yılında, tek bir eğilim alıntılar Rus CDS değişen süre olmadı: onlar, 100-240 bp koridorunda tereddüt bir ay içinde salınım genlik anlamlı ziyaret etti. Örneğin, Mayıs ayında, 5 yıllık CDS ve artış sonra 90 b.p düştü ve Nisan-Mayıs döneminde 10 yıllık taahhüt için sigorta maliyetinin 120 baz puan yükseldi

Borç piyasa analistleri Rus segmentinde en uçucu olan ve bu nedenle uçucu riskli varlıkların segment unutmayın. "Bölümünde, bu durum, Avrupa çevre ülkelerinden hakkında yatırımcıların ortak endişeleri ile ilgili olabilir ve, tersine, Asya ve Güney Amerika bölgelerinde yatırımcıların olumlu bir bakış" - analistler bankanın "Zenith" inanıyorum.

Avrupa'da Borç sorunları, dengesiz makroekonomik istatistikleri ABD, "para savaş" - Bütün bu borç piyasaları bir sinir sesi istiyor. sakin ve olumlu en az birkaç gün alındığı olurdu piyasada - İhraççılar "pencere" görünümünü beklemek zorunda kaldılar. Bununla birlikte, tek bir kesin sonuç çıkarabiliriz: dış kredi piyasası tamamen Rus borçluları ilk kademe için kurtarıldı şirketleri ve bankalar için tekrar başladı.

, 33200000000 $ ama güncelleme - 2010 yılında, VTB Capital, Rus ihraç edenler tarafından Eurobond teklifiyle hacminin analistlerin tahminlerine göre 2009 ile karşılaştırıldığında üçe vardı ve 27400000000 $ ulaştı, 2007 yılında kurulan kamu dış borç hacmi, rekor geldi henüz başarılı olamadı.

genel olarak birincil piyasa kredi riske karşı tutumlar açısından muhafazakar kalmasını Analistler Zenit notu, kriz öncesi yıllarda% 50-60 ile karşılaştırıldığında% 70 'BBB' bir derece ile yerleşim ihraççılar hacmi tutun.


egemen Dönüşü


dış borç piyasasına En beklenen Rus ihraççının bu yıl Rusya aslında oldu. Maliye Bakanlığı bir dönüş için hazırlanmaya başladı "birincil" 2009 yılı sonbaharında 12 yıllık bir aradan sonra. banka "Zenith" nin Analistlere göre, Maliye Bakanlığı 5500000000 $ Rus segmentte toplam birincil arzının% 20'den fazla ve anlamlı canlandı egemen eğrisi için sağlanan Nisan sayısında ev sahipliği yaptı.

Rusya, Maliye Bakanlığı temsilcileri göre, bir kez daha Yunan borç krizi yeni bir tur zemin üzerine düştü piyasada güven düzeyinin önce trenin son arabaya damla başardı. Maliye Bakanlığı ve pazar 7000000000 $ beklenen 5500000000 $ için tahsis miktarını azaltmak zorunda yatırımcıların uygulama, geleneksel tam olarak kabul edildi, eksik memnuniyeti riski nedeniyle şişirilmiş. Ama ortalama piyasa oranı swap yayılmış ve, (10 yaşındakiler için 135 bp ve 5 yıllık menkul kıymetler için 125 bp) çok dar kaydedildi 2 milyar dolarlık 5 yıllık yükümlülüklerin nihai verim, yılda 3,741% 10 tutarındadır 5,082% - 3500000000 $ in yaşındakilerin.

ikincil piyasa için prim eksikliği piyasada karlılık keskin bir artış başlangıç düşük likidite sorununa yol açtı ve yatırımcıların uzun son işlem hakkında kaba bir söz var.

Troika Dialog, "yerine" on yılı aşkın süredir pazarda yer yok Rusya, egemen risk çeşit aramak zorunda yatırımcıları kurtarmak için egemen "benchmark" ortaya çıkması Analistlere göre.

"Şimdi durum değişti ve egemen daha piyasada görünmeye başlar. Sonucunda muhtemel olması muhtemeldir beri yedek arama, gerekli değil, yatırımcılar (Gazprom, VTB ve RSKHB gibi) yarı-kamu borçluların bireysel kredi kalitesine daha fazla dikkat etmeye başladım kendi resmi bir statü "nin önemini azaltır, - Analistlere.

dolar cinsinden Eurobond sorunu başarıyla Rusya yapılmış ise, 2010 yılının sonbaharında ruble cinsi egemen Eurobondların sorunu ertelenmek zorunda kaldı. Ruble cinsi Eurobond Rus şirketlerinin banka kredileri için önemli bir araç olarak Maliye Bakanlığı algılanan, bu nedenle, egemen ruble cinsinden benchmark varlığı sonraki sürümleri için adil fiyatlandırma açısından çok önemlidir.

Ruble cinsi Eurobond 2010 yılında önemli miktarda bir devlet-RAB yayımladı (30 milyar ruble, 3 yıl verim -.% 7.5) ve RusHydro (20 milyar ruble, 5 yıl, verim -. Yılda 7,875%) değil,-piyasa tahvilleri için 2006 yılından bu yana.

"Yeni bir varlık sınıfı olarak sonra cinsi Eurobond büyük bir konu olacak Elbette, çünkü yazık Rusya, olmadı ki ama Hazine, durum stabilize zaman geri dönecektir." - Bir Rus yatırım şirketleri bir tüccar dedi.

Troika Dialog gelen Analistler, uluslararası yatırımcıların küresel finansal sistemde fazla likidite fonunda Rusya ruble borç araçlarının daha fazla ilgi gösterdiğini belirtti.

"Ne yazık ki, ruble tamamen kendi beklentilerini kadar yaşamış değil. Kuvvetli petrol fiyatlarına rağmen, ulusal para birimi 2010 yılının ikinci yarısında da güçlendi. Ayrıca, potansiyel bir oranda artış gündeme ilk yarısında sonuna kadar bitkin düşük enflasyon trendi. It Ancak, bu koşullarda bile, bazı Rus borçlulara ", ruble cinsi Eurobond sorunu başardık - analistler söyledi.


Kurumsal mavi fiş - artık daha pahalı


2010 biraz rekor kriz öncesi seviyelere nedotyanul yeni kurumsal Eurobondların hacmi. banka "Zenith" kurumsal "birincil kuruluşları" nın hacmi Analistlere göre, 2009 yılına göre% 30 artarak yaklaşık $ 10200000000 ulaşmıştır, 2007 kriz öncesi değerleri ($ 11900000000) olan, ancak hala biraz altında. Piyasa katılımcılarının önemli farkların birisi bu yıl geçen Rus "blue chips" için eurobond mutlak veriminde belirgin bir azalma olduğunu kaydetti var.

Örneğin, Rus şirket "kredi" nin kalitesi - Gazprom - yılda 5,092% de aynı süre menkul yılda 8,125% 5 yerine yıldır - Kasım ayında dolar kadar 2009 yılı Temmuz ayında daha ucuzdur aldı.

Lukoil de şartlar çok daha geçen yıl daha elverişli bulunmaktadır. Ekim ayı sonunda, şirketin, 800.000.000 $ için piyasada 10 yıllık bir kağıt sundu ve ardından sadece nedeniyle durum döner yerin yerel bozulmasına yılda% 6.25 'de sabit idi. tahvili getirisi 45 bp oldu - Bir hafta sonra, 200.000.000 $ için Lukoil dorazmestil Eurobond ve o gelişmiş piyasa yararlanmak başardı alt - yılda% 5.8. Bir yıl önce, LUKOIL yılda 7,375% de aynı sürede yerleştirilir eurobond.

"Benchmark" ile piyasaya çıktı Başka bir "chip", Alrosa oldu. 1000000000 $ için Eurobondlar yılda 7.75% bir verim ile 10 yıl yerleştirildi. Kriz öncesinde, elmas madencilik şirketi 2003 ve 2004 ($ 500 milyon, 5 ve 10 yıl, yılda% 9 oranında verim) bir "uzun" Eurobond yerleştirilir.

Bu yıl Eurobond piyasasında Rus taşımacılık tekeli uzun zamandır beklenen ilk oldu - Rus 2008 yılı sonbaharında Lehman Brothers'ın çöküşü engelledi Demiryolları (RZD). Şirketin yılda 5,739% bir verim ile 1,5 milyar dolar olarak 7 yıllık bir kağıt yayınlanmıştır. Ayrıca, ulaşım altyapısının sektörü yeni bir ihraççı tarafından doldurulan var - Ekim ayında Sovcomflot taşkınlık yılda 5,375% bir verim ile 800.000.000 $ için 7 yıl Eurobondlar gönderdi ile.


Bankalar: kayıt birimleri ve coğrafi keşifler


Geçtiğimiz yıl Rus finans kurumlarının sektör dış borç olaylar ve yeni trendler zengin oldu: "coğrafi keşif" VTB ve Sberbank, banka tabi eurobond üzerinde arama seçeneği, Rus Ziraat Bankası cinsi Eurobond yürütülmesi etrafında entrika. yatırımcıların hafızasında siyah nokta Eurobond Mezhprombank senatör Sergey Pugachev, bankanın iflası ile yüz kızartıcı sonunda yeniden yapılandırılacak.

analistlerin tahminlerine göre, mali sektörde birincil fırsatlar hacmi yaklaşık 2.009 göre ikiye katlandı ve 10500000000 $ olarak gerçekleşti (en az 1 milyar dolar olarak dış pazara olabilir sürekli unutulmaz 2007 fininstituty bile). VTB, Sberbank, Rosselkhozbank, banka, Gazprombank - bu miktar ($ 6350000000) fazla% 60 devlet ve sistemik olarak önemli bankalar tarafından ortaklaşa verildi.

Ikinci büyük Rus banka aktiflerinin - VTB - dış borç piyasaları bu yılki öncü rol oynadı. Banka borçlanma coğrafya genişletmek ve yapmak amacı "test", Singapur doları, Çin yuanı gibi egzotik para küçük bir miktar bültenleri ve Rus borçluları için artık daha geleneksel İsviçre Frangı da.

VTB's yol göstermek amacıyla yerel para birimi cinsinden tahvil için Brezilya'da düzenlenen Ancak, yerel pazardaki durumunu iyileştirmek kadar dağıtım erteledi. Ertesi yıl, banka Güney Kore'de kredi pazarına girmek niyetindedir. VTB Capital, Rus ihraç edenler için fırsatlar çoğunluğunun olarak kurşun yöneticisi görür - piyasa katılımcılarına göre, VTB, böylece kendilerini değil aynı zamanda yatırım bölümü için, yatırımcı tabanını genişletmek istiyor.

Sberbank ve VTB kadar ileri gitmeye cesaret yok bu sene kendileri için, ama zaten İsviçre pazarının diğer ihraççılar için tanıdık yeni ulaştı. sorunun parametreleri bir unprecedentedly başarılı düşünülebilir: 400 milyon frank% 3,5 ile 4 yıllık oran için. Tasarruf Bankası ile Rus ihraççılar hiçbiri bu kadar uzun bir zamanda ve böyle düşük verim ile birlikte saramadım.

Bu borç piyasasında uzun bir aradan ve dışarı cesaret sonra dikkati çekiyor ikinci kademe bankalar: Alpha Bank, Moskova Bankası, Nomos-Bank, Commercial Bank "Renaissance Capital", TransCreditBank (TCB), Credit Europe Bank, Moskova Kredi Bankası. pazar son gidin ve tercih değil banka işlemi reddetti. TCB aynı zamanda VTB potansiyel birleşme görünümünde ikamet etmedi.

ikinci yarısından Entrika bankalar için tema tabi eurobond seçenekleri telefondu. 2005-2007 için toplam bir arama seçenekleri ile banka eurobond 20 konular hakkında yerleştirildi. 2010 yılında seçenekleri tarih VTB, Sberbank, Moskova Bankası, Alfa-Bank ve Bank Russian Standard geldi.

400.000.000 $ üretmek için bir arama seçeneği çalıştırmak için değil VTB Kuzey-Batı "- Bir gün" subordam "riskleri yansıtmak için karar" kızı "VTB oldu

Troika Dialog gelen Analistler onu çünkü, VTB Kuzey-Batı pazarında kimse bekleniyor olmadığı bir emsal teşkil inanıyorum, Sberbank ve VTB kendini onların bültenleri seçenekleri yapıldı.

"VTB Kuzey-Batı yönünde karar" fonlama maliyetlerinin optimizasyonu yalnızca dayanıyordu arama seçeneği subord gerçekleştirmek için reddedilmesi halinde büyük müzikten daha VTB için finansman ucuz kaynağı oldu. "- Analistlere göre.

Analistlere göre, Moskova Bankası onların tabi Eurobond çekilmemesini karar, aynı argümanı çağırdı. yeni üst düzey notlar eski bir konu yerine ekonomik fayda var çünkü aynı zamanda, Alfa-Bank, onun kağıtları geri çekti.

Russian Standard Bank da arama seçeneği gerçekleştirmek için reddetti.

Analistler Troika Dialog de -, "Gelecekte, ekonomik çıkar arama seçeneklerinin performans çözümü hakim olacağını düşünüyorum."


endişe ile Yeni Yıl içinde


dış pazarlarda Rus borçluların aktivitesi yüksek kalacağını, analistler inanıyorum. VTB Capital 2011 yılında yabancı para cinsinden Eurobond toplam hacmi yaklaşık $ 26-28000000000, hangi bu yıl hemen hemen aynı seviyede olacağını tahmin ediyor.

Rusya Federasyonu hükümet tahvilleri yeni listeleri hacmi üst tavan 2011 (7000000000 $), analistler VTB Capital için bütçede öngörülen ulaşacak. "En olası senaryo olarak Hazine Eurobond 5000000000 $ geçmemek üzere toplam miktar için hacim (biz ruble sorunu dışlamayın) göstergesidir bir veya iki konu yere" - uzmanlar söylüyor.

Troika Dialog gelen Analistler, aksine, Hazine planlanan federal bütçe açığının büyük bir kısmını yurt dışında dolar 10-12 milyar nedeniyle fon çekmek için çıtayı yükseltiyor olabilir dışlamaz. olmayan iç borçlanma programı halinde bu artış olasılığı.

, Dış pazarlarda büyük miktarda ödünç gerek Hazine yarı-devlet borçlulara kredi limitini zorlamak olabilir. "Bir yandan, bu koordinasyonu geliştirmek ve önlemek" "birincil piyasada Öte yandan, bir mekanizmanın kullanılması izlemek veya borçlunun yarı-borç politikasının esnekliğini azaltabilir borçlanma kontrol eder." Kalabalık - analistler Troikası söyledi.

Bu iç piyasada borçlanma maliyeti (kilit faiz oranlarını Merkez Bankası artış beklenen eğilim nedeniyle) artacak ve bu dış pazarlara borçlulara bir hale gelmesini sebep olabilir bekleniyor. şirketleri ve bankalar dış finansman erişim arasındaki rekabet özellikle Maliye Bakanlığı ve daha fazla aktivite dikkate alınarak artacaktır.

Analistler Troykası 2011 yılında birincil piyasa hacmi $ 35-40000000000, egemen krediler dahil olacağına inanıyoruz. "Birincil işlem hacmi bu seviyede aşarsa, onu ikincil piyasa üzerinde baskı koyacağız" - uzmanlar uyarıyorlar.

Avrupa Borç kriz Rus ihraç edenler ile Eurobondlar dahil riskli varlıkları ile ilgili olarak yatırımcı davranışları üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olmaya devam edecektir.

"Yatırımcılar Bu nedenle belli bir artış yayılır dışlamayın. Avrupa'nın karmaşık durumu çözmek için riskli varlıklardan para çekme karar verebilir. Bununla birlikte, AB liderlerinin bu gelişen piyasa araçları sağlıklı bir ralli neden olabilir, durumun kontrol altında olduğunu yatırımcıları ikna etmek için bir kez, - analistler VTB Capital.

Aynı zamanda analistler "Discovery" Avrupa'nın egemen varsayılan çevre ülkelerin risk Avrupa Merkez Bankası'nın sorunlu ülke destekleyecek olarak arka planda kalacağını düşünmektedir de. Gelişmekte olan piyasalardaki dalgalanmalar temel göstergesi ekonomisinin aşırı ısınmasını önlemek için tedbirler alacaktır Çin olacak.


Daha az kar, daha kaliteli


Geçtiğimiz yıl iç borç piyasasında ruh hali iyi Saint Petersburg Aralık tahvil kongre katılımcıları gözünde okunur. tamamlanmış krizin aşılması sürecinde göz önünde olup olmadığı konusunda, Kongrenin aralarında Interfax için partiler, önemli ölçüde daha altı ay öncesine göre olasılığı vardı olumlu yanıt verdi.

2009 yılında Post-kriz kapsamlı bir restorasyon damgasını vurdu. Tekliflerin çığ büyüme zemin üzerine müthiş bir gelir - borç piyasasının oyuncuları için, o 90 "ile" th atılgan kolay "para kısa bir tur olarak hatırlandı. Anahtar 2010 yılında eğilim piyasa istikrar ve kalite kademeli bir dönüş olmasıdır. 2009 sonlu hacim açısından daha başarılı olursa piyasa sağlıklı işleyen bir devlet döndü 2010 yılında sonra, yatırımcılar para kazandı.

2010 yılında ana sürücü kursu, likidite ve refinansman tekrarlayan azalma oldu. yılın başında Merkez Bankası para politikası özellikle belirgindi azaltmak için - refinancing oranı yıllık 7.75% 8.75 ila% düştü 2010 yılının ilk yarısında.

Ancak, bunları açmak zorunda birçok borçlulara piyasa dış borç kapatmak için kriz, iç piyasada para bulma sonra. 2009 yılında ise, ödünç para başlıca büyük ihraççıların mevcut olup, 2010 yavaş yavaş borçlulara geniş bir yelpazesi için piyasa açıldı.

yatırımcılar onun geleceği hakkında şüpheler acı ise "junk" menkul Saflaştırılmış kriz, 2009 yılında piyasa hala krizin yankıları titriyordu. Bu tür duygular 2010 yılının ilk aylarında da devam etmiştir.

"Bu yılın başlarında, pazarın ana kesimlerinin hızlı restorasyon inanan tüm yatırımcılar. - Tasarruf Bankası Alexander ERMAK önde gelen analist diyor -. Düşürücü oranları, - Öte yandan, faiz oranları ile ilgili çok farklı tahminler vardı, politika hafifletilmesi merkez bankası üzerinde belirgin odağı oldu ama herkes bu sonucu olduğu gibi azalma oldukça önemli olabilir inanıyordu. "

Ancak, yılın ilk çeyreğinde yine de metalurji sektörünün başarılı yerleştirme şirketler tarafından gösterilmektedir pazarı için bir dönüm noktası oldu. early years perspectivity Unless those securities, now obvious been metallurgists - NLMK CMI, Evraz - hedlaynerov volume and successfulness listings among.

"Başlangıçta, yatırımcıların kriz sonrası iyileşme hızı sektöründe açık. Birçok şirket uzak olduğu Menkul metalürji, zakreditovany ciddi idi çok çeşitlidir kabul, onlar ideal olmaktan uzak nakit akışlarının refinancing ile sorunları vardı çözülmüş değil. Şimdi bir yıl ve yükselen emtia piyasaları için iyi bir durum arka planda metalürji çok ciddiye rebounded ve uzak kriz öncesi göstergeler ulaşmasını bir adımdır. " - Alexander ERMAK diyor.

Örneğin şirketler metalurjik sektör kupon oranını düşürmek açısından karakterize - 2010 ruble olarak tutmak için son derece yararlı olmuştur.

Ancak, miting Avrupa egemen borçlulara Nisan başak sorunları ile sona erdi yeni konular üzerinde faiz oranlarını azaltmak için eğilim yanı sıra 2009 ve 2010 yılı başlarında piyasaya hareket, döner azaltmak için.

Piyasa katılımcılarının böylece sorunların gelecekte Rus borç piyasada euro bölgesinin güçlü etkisi hakkında gereksiz korkuları dikkate almak eğilimindedirler. "Bizim için Avrupa kriz bu dönemde tahvil satın alma olmadığı anlamına geliyordu kısa bir süre, ancak satış hakimdi için daha sonra piyasa alıcılara döndü." - Borç sermaye piyasaları UralSib Viktor Orekhov için yönetim başkan yardımcısı dedi.

hem ihraççıların ve yatırımcılar için yılın Troubled dönem, geç sonbahar haline gelmiştir. Zaten Eylül ayında, analistlere göre, enflasyonun artan korkuları çok daha ciddi Avrupa'nın borç sorunları daha pazar etkiledi. Ancak, Eylül ve Ekim oldukça yeni listeleri bakımından zengindi.

. Onlar çok düşük bir düzeydedir tüm yıl ise "ilk uyandırma Ekim ayında keskin bir artış, para piyasası oranları, oldu -. 2,5-3% gecede Kasım ayında, likidite oranları hacminde bir düşüş ani dalgalanmalar devam It belirgin hale geldiği düşük oranlar para piyasası "geçmişte bırakabilirsiniz - V. Smith söyledi.

Kasım ayında, Rus bankaların likidite ile ilgili sorunlar yaşamaya başladı. Buna ek olarak, analist Pavel Pikulev Gazprombank, piyasalarda Avrupa'da durum ve Rusya para politikasının sıkılaştırılması endişe etmeye başladı.

V. Orekhov durumsal Kasım sayısında görür ve erken 2011 yılında yüksek likidite piyasa öngörüyor. "Bugün, bizim bono piyasasında tüm alıcılar dörtte üçü -. Bankalar muhtemelen Kasım ayında borç büyük miktarda oldu - fonları serbest hesap bakiyesi geriledi aktarılır müşteriler, likidite azalması yılın sonuna kadar, likidite yüksek bir seviyeye geri dönecektir." - Diye inanıyor.


Özetle


Giden yıl, hiç şüphesiz, iç borç piyasa için olumlu oldu. Belki de yatırımcılar, ancak geçen sene olduğu kadar çok para kazanmak mümkün değil bu yıl piyasa istikrarı verdi. Interfax uzmanlar tarafından Görüşme katılıyorum - pazar ile neler olduğunu, doğru olanı bir "normal çalışma" çağrısı bu. Son birkaç yıldır aksine, dalış ve uçuruma olmayacak bir deli hızı ile büyümek yoktu.

Yılın en büyük başarısı, muhtemelen ihraççılar daha geniş bir aralığı için pazarının açılması idi. özellikle banka - Yatırımcılar nihayet yüksek kaliteli kredi teklifleri gerçekten büyük miktarda gördüm. Daha önce yabancı para cinsinden tutulan Birçok şirket, ruble piyasa borç kaydı.

Buna ek olarak, şimdi hakkında, yüksek kaliteli üçüncü katman piyasa varlığını artırıyor konuşabilirsiniz. opak iş yapısı ve non-açık gelişme umutları ile firmalar - pazar tamamen "junk" ihraççılar temizlendi. Önümüzdeki birkaç yıl en azından piyasa katılımcılarına göre, "Janku" İlişkin piyasa böyle ihraççısıyla kapalı kaldı oldukça olumsuz olacak.

tahvil alıcılarının gözünde sanayi şirketlerin ayrımı giderek kredi kalitesini değerlendirmek için yol veriyor. Yatırımcılar sadece ağır geliştiriciler bir kriz yaşadı ihtiyatlı tutum kalır.

ihraççı değerlendirilmesinde temel UFRS, büyüme potansiyeli ve satış verileri altında raporlama, uluslararası derecelendirme varlığı gibi faktörler vardır.


Sırada ne var?


Tek şey hiç şüphesiz piyasa katılımcılarına olduğunu - bir gelecek yılın ilk çeyreğinde Merkez Bankası para politikasını sıkılaştırmak için. Bu durumda, analistler katılıyorum yılın ilk ay sonra maliyet refinancing beklenen büyüme oranı.

"Gelecek yıl pazar için oldukça zor olabilir olumsuz piyasa etkileyen faktörlerin sayısını görüntüleme -.. Merkez Bankası'ndan sıkma ve enflasyon yükselen ve Hazine iç piyasada ciddi bir hacim almak için ihtiyaç biten Bu kurumsal borçlulara kalitesini de etkileyebilir oranları "- Alexander ERMAK söyledi.

Ona göre, Merkez Bankası yeniden finansman oranını yükseltebilir Şubat enflasyon verileri kalmış ve çeyrek sonuna oranı 25 baz puan artış olabilir.

büyüme refinancing pazarının kaçınılmaz arka plan üzerinde, yani merak özellikleri ise: ne zaman ve ne kadar hızı artar. Aynı zamanda, Vladimir Orekhov hala refinancing değişen ve sadece gösterge olacak ise piyasada gerçek bir etkisi olacak 2011 yılının ilk aylarında kalır likidite, tarafından belirlenecek pazarının bir hareket vektörü söyledi.

"2010 yılından bu yana Merkez Bankası repo talep etmedi -.. Tüm istisnalar sonbaharın sıkıntılı zamanlarda sadece yapılmıştır daha düşük fiyata piyasaya repo var CB Merkez Bankası büyüme oranlarını ve etki oranları yükselen enflasyon ile mücadele için yükseltmek için bir ders almış olacak çoğunlukla, ekonominin "ciddi etkisi uygulamakla değil psikolojik - V. Smith söyledi.

P. Pikulev aksine, Merkez Bankası'nın büyüme oranları, ilk yarısında piyasada olumsuz bir etkisi olacak, ancak ve stabilize etmek bile faiz indirimlerine ters gelecek umuduyla küresel pazarlarda şokların yokluğunda inanıyor.

Uzmanlar borçlulara 'iyi' üçüncü kademe için 2011 yılında ilgili umutları ve katılıyorum. Yatırım Bankası Genel Müdürü göre, gelecek yıl Michael Autukhou "Açıklık", piyasa ılımlı büyüme bekliyor. "Kalite risk yatırımcıların iştahını Grow -. Düzenleyicileriniz üçüncü 150-200.000.000.000 ruble ulaşabilirsiniz katmanlı tedarik hacmi pazar Ancak, nitel kredi geçmişi ve borç yapısı ile iş hiçbir büyük isimlerle ihraççılar bir dizi geri ve çok büyük değil hacimleri bekliyor . Aynı zamanda, 2011 piyasasında riski açısından opak ve anlaşılmaz yapısına teklif kapalı kalacaktır. Genel olarak, gelecek yıl, en fazla bir derece olmadan şirketlerde yatırımları açısından başarılı olacak ama gösterdiği istikrarlı bir mali durum, 2010 yılında iyi bir ivme - büyük üçüncü ve şartlı 4. katmanlı ", yani - M. Autukhou söyledi.

Gelecek yıl, yatırımcıların ilk onlar fonları yatırım ne olduğunu net bir anlayış satın almanız gerekir, Troika Dialog, Pavel Sokolov müdürü söyledi. "Yatırımcılar nihayet daha titiz. Bunu borç piyasaları zaman ve iş kültür meselesi olduğunu düşünüyorum olmak zorunda."
/ Finmarket www.stoktoptan.com
 Haberler
 30/08/2016 : 30 Ağustos zaferınin 94, yıldönümü kutlu olsun
 30/08/2016 : 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlanıyor
 30/08/2016 : TSK'dan son dakika açıklaması: 21 hedef vuruldu
 30/08/2016 : Asgari ücrete zam krediyi artırdı..
 30/08/2016 : 5-6 ülkede fabrika avında
 30/08/2016 : TOKİ indirimi İÇİN Finansman desteği...
 30/08/2016 : Hüseyin Tozlu FETÖ operasyonu kapsamında tutuklandı
 26/08/2016 : Son Dakika: Şırnak'ın Cizre ilçesinde patlama! 8 şehit
 26/08/2016 : Boğaz’ın üçüncü gerdanlığı açılıyor! İki yaka üçüncü kez...
 26/08/2016 : Kurban Bayramı hazırlığı tamam
 25/08/2016 : Karkamış sınırındaki tanklar bu sabah Suriye'ye girdi
 25/08/2016 : Türkiye 'Fırat Kalkanı' harekatıyla ne elde etti?
 25/08/2016 : Tüm reform paketleri ekonomiye ışık olacak’
 25/08/2016 : 6.5 milyon TL’lik ‘çeyiz’
 25/08/2016 : 100 milyon euro’luk alım yapacak
 25/08/2016 : Erdoğan: Bu yetmez, faizin daha inmesi lazım
 24/08/2016 : Türkiye'den Cerablus'a askeri harekât başladı!
 24/08/2016 : ABD’den Türkiye’nin Cerablus harekatı açıklaması
 24/08/2016 : Dolar güne nasıl başladı?
 24/08/2016 : Öğretmenlere müjde! Milli Eğitim Bakanlığı...
 24/08/2016 : Yavuz Sultan Selim Köprüsü Cuma günü açılıyor
 24/08/2016 : Ev’de kampanyalı son haftada coşku sürüyor
 24/08/2016 : Sabancı en girişimci üniversite oldu
 26/06/2016 : HACKED BY CALVINATOR !
 29/01/2016 : Sinan Çetin'in oğlu kaza yaptı: 1 polis şehit oldu...
 29/01/2016 : Gazprom'dan 'özel' indirime iptal
 29/01/2016 : Milyonlarca kişinin beklediği tasarı yasalaştı
 29/01/2016 : 2015'te dış açık 63,3 milyar dolar oldu
 28/01/2016 : İşte Türkiye'nin yeni nüfusu
 28/01/2016 : Bankada hesabı olanlar bu habere dikkat
 28/01/2016 : Dolar 2,99`un altına geriledi
 28/01/2016 : ET İSYANI
 28/01/2016 : Fed, yılın ilk toplantısında faiz oranını sabit tutma kararı aldı.
 28/01/2016 : Makyajsız iyi görünmenin sırrı
 27/01/2016 : 30 yaralı ve ambulans açıklaması
 27/01/2016 : Yurt genelinde hava sıcaklıkları artacak!
 27/01/2016 : Milletvekillerine 10 bin lira müjdesi
 27/01/2016 : İstanbul'da banka soygunu!
 27/01/2016 : İranlı banka geliyor
 27/01/2016 : Emekliye 3'üncü zam yüzde 4
 27/01/2016 : Kazakistan'ın EXPO 2016 çalışmaları sürüyor
 14/10/2014 : Yatırımcı yurda dönüyor
 14/10/2014 : İş’ten öğrencilere 100 milyon $ destek
 14/10/2014 : Torba Yasa borçlulara da büyük kolaylık getirdi
 14/10/2014 : Altın fiyatları 4 haftanın zirvesinde
 14/10/2014 : Twitter'da para transferi başlıyor
 14/10/2014 : Üç sektöre yoğun denetim başlıyor
 14/10/2014 : Levi’s gitti, moraller bozuldu
 24/12/2013 : O şirketlerin hisseleri çöküşe geçti
 24/12/2013 : İşte Merkez'in 2014 hedefi
 24/12/2013 : Bunlar için bankaya ödeme yapmayın
 24/12/2013 : Online dünyayla aramızdaki köprü
 22/07/2013 : İŞKUR sokağa indi
 22/07/2013 : Altında hızlı yükseliş
 22/07/2013 : Kurşun geçirmez kuleler inşa ediliyor
 22/07/2013 : Bankacılara hapis gelecek
 22/07/2013 : Sanal alemde iyilik yarışı
 22/07/2013 : Kırmızı çizgi koymuyoruz
 22/07/2013 : Çin’de deprem! Çok sayıda ölü
 14/01/2013 : Bağ-Kur borçlusu kalmayacak
 14/01/2013 : 150 bin memura iyi haber
 14/01/2013 : 1.5 milyar liralık dev yatırım
 14/01/2013 : Kadınlar internet uçurumunda
 25/12/2012 : Ekonomiye Kadın Gücü
 25/12/2012 : Vizesiz Avrupa’ya ‘hava’lı giriş
 25/12/2012 : İşte Suriye ile krizin faturası!
 25/12/2012 : Borsa günü yükselişle kapattı
 11/12/2012 : BÜYÜMEDE SERT İNİŞ
 11/12/2012 : ÇARKLAR DURDU
 11/12/2012 : İMKB VERİLERE ALDIRMADI, REKOR KIRDI
 11/12/2012 : Ekonomide büyümenin motoru yine ihracat oldu
 11/12/2012 : Ortadoğu’nun hurda altını Türkiye’ye aktı
 11/12/2012 : THY’den Boeing’e 5 milyar $’lık sipariş
 11/12/2012 : Piyasada lastik kalmadı!
 11/12/2012 : Memur maaşı kaç liraya yükseldi?
 24/09/2012 : Kolombiyalı'ya mal satıyoruz
 24/09/2012 : Vakıfbank'tan 2B arazisi alım kredisi
 24/09/2012 : Öğrenciye telefonda ilk 5 dakika bedava
 03/09/2012 : Beytüşşebap'ta çatışma: 10 şehit
 03/09/2012 : Kaçağa ilandan takip
 31/08/2012 : 100 MARKADA FRANCHISING FIRSATI - 1 EYLÜL 2012
 30/08/2012 : Piyasalarda çifte fırtına
 30/08/2012 : Haksız tahsilat faiziyle iade
 30/08/2012 : Kamuda yerli ürün artık zorunlu oluyor
 30/08/2012 : Bankanın hangi altını satacağı belli
 30/08/2012 : Yaşlanma’ reklamlarına fren geliyor
 30/08/2012 : Kanser riski taşıyan meslekler
 30/08/2012 : Çeyiz parası yüzsüzlüğü
 30/08/2012 : Kahraman kuyumcu bankalara karşı
 30/08/2012 : İran'a külçe altın satıyoruz
 30/08/2012 : Ağa, Bağlar'da 9 okul onaracak
 30/08/2012 : Türkiye organik tekstil üssü oluyor
 09/07/2012 : 4 ili yağış, 2 ili fırtına vuracak!
 09/07/2012 : Ev almak isteyen çalışana kıdem tazminatı kolaylığı
 09/07/2012 : Sanayi üretiminde büyük artış
 09/07/2012 : Büyüme sürer, destek verilirse pazar 2016’da 1.5 milyonu aşar
 09/07/2012 : Kıdemde son viraj!
 09/07/2012 : Arap yatırımcı yemeğe geliyor
 09/07/2012 : Saat sektörü "10u10" çatısı altında toplanıyor
 09/07/2012 : Armani Jeans parayı gördü ortağı unuttu
 04/06/2012 : 11 milyon çalışanın tazminat sil baştan
 04/06/2012 : İşte 3. köprü
 04/06/2012 : 2 milyon kişi vergi affından kaçtı
 04/06/2012 : Kur riski şirketleri zorlayacak
 04/06/2012 : Migros çöpten elektrik üretiyor
 04/06/2012 : Altın haftaya sakin başladı
 04/06/2012 : Borsa satıcılı başladı
 04/06/2012 : Türkiye'ye müteahhitliğe gelmiştik, evimiz oldu"
 21/05/2012 : Yahoo, Alibaba'daki hisselerini 7.1 milyar dolara satıyor
 21/05/2012 : Irak’ın Paris’i olmak isteyen Erbil lükse Beymen ile kavuştu
 21/05/2012 : Yunanlı ve İspanyol tekstilciler krizden çıkışı Türkiye’de arıyor
 24/04/2012 : 45 bin ihracatçı alibaba.com ile 430 milyon kişiye ulaşacak
 24/04/2012 : Önümüze pek çok fırsat çıkıyor yeni marka alımları yapabiliriz
 24/04/2012 : Simge, kolye ve küpe olabilecek, rakamın solunda yer alacak
 24/04/2012 : Ruslar ilk kez TL cinsi borçlandı
 24/04/2012 : Milyar dolarlık üç dev birleşme
 24/04/2012 : Esnafa AVM koruması
 24/04/2012 : Taşeron işçiye müjde
 24/04/2012 : Maliye'den tarihi unutkanlık
 30/03/2012 : İhracat yükselmeye devam ediyor
 30/03/2012 : Halk eğitim merkezleri dünyaya açılıyor
 30/03/2012 : E-mağazalar satacak mal bulamıyor
 30/03/2012 : Yurtdışından kartla alışveriş % 25 arttı
 30/03/2012 : İşte Türkiye'nin altın külçeleri
 30/03/2012 : Katar’ın teklifini beğenmedi
 30/03/2012 : İnternet içerik şikayetinde Avrupa ortalamasını 21’e katladık
 30/03/2012 : Tüketicilerin bankalara borcu arttı!
 28/03/2012 : Konteyner kente mülteci akını devam ediyor
 28/03/2012 : Başbakan Erdoğan Tahran'da
 28/03/2012 : Avrasya gecesinde Türk - Moğol kardeşliği öne çıktı
 28/03/2012 : Rus general, batılı istihbarat güçlerini siber saldırılar yapmakla suçladı
 28/03/2012 : Dubai havaalanını Şubat’ta 4.5 milyon yolcu kullandı
 28/03/2012 : Memura zam yetişmezse formülü!
 20/03/2012 : Tüketicinin borcu 226.4 milyar TL’yi aştı
 20/03/2012 : YALAN DÜNYA’DAN İŞ DÜNYASINA!
 20/03/2012 : Emekliye 141 lira ek gelir geliyor
 20/03/2012 : İnternet ekonomisi 50 milyar lirayı geçti
 20/03/2012 : Parayı bulan soluğu Türkiye'de alıyor
 20/03/2012 : 500 bitki eczane raflarına geliyor
 20/03/2012 : Tekstilde bedelsiz franchise fırsatı
 20/03/2012 : İSTEYENE 60 AY İSTEMEYENE 72 AY
 20/03/2012 : Ulaşıma 1 milyon liralık zarar
 28/02/2012 : Merkel Yunanistan’ın Euro’dan çıkmasını riskli buldu, 130 milyarlık yardımı onayladı
 28/02/2012 : ABD'li yatarımcı Türk baklavasının peşinde
 28/02/2012 : Petrol korkuttu İMKB 60 bin puanın altına indi
 28/02/2012 : G-20 yine borç krizine çözüm üretemedi
 28/02/2012 : Maalesef en tehlikelilerinden biri
 28/02/2012 : Kar geri geldi
 28/02/2012 : Öğretmen adaylarına müjdeli haber
 28/02/2012 : İstanbul'da şafak operasyonu
 06/02/2012 : Kar geri geliyor
 06/02/2012 : YUNANİSTAN ‘BIÇAK SIRTINDA’ İFLASA DOĞRU SÜRÜKLENİYOR
 06/02/2012 : Kimse Türkiye'den bilgi toplayamaz, yasal değil
 06/02/2012 : Kar yağışı online alışverişe yaradı
 06/02/2012 : Ev hizmetlerinde çalışan yabancıya prim indirimi
 06/02/2012 : Bebeklerin sigortası otomatik yapılacak
 06/02/2012 : İran'dan Çin'e Esad rüşveti
 21/01/2012 : Gardırobunuzu yenileyin
 03/01/2012 : İHRACAT TARİH YAZDI 134.571.000.000 DOLAR
 03/01/2012 : Merkez’in müdahalesine rağmen dolar kıpırdamıyor
 03/01/2012 : 2011 enflasyonu % 10’un biraz üzerinde olacak’
 03/01/2012 : Memur enflasyonu bekliyor
 03/01/2012 : Çalışma yaşamı tamamen değişiyor
 03/01/2012 : Kamuya 11 bin 582 personel alınacak
 29/12/2011 : 50 bin dolar yatırdığı Trendyol’dan 12 milyon dolar alacak, vitrine ayakkabı da koyacak
 29/12/2011 : Kraliyet Ailesi 2.5 milyar dolarla geliyor
 29/12/2011 : Kendi kârını düşünüp yaygara koparanlar var
 26/12/2011 : Eleman alacak şirketler
 26/12/2011 : Merkez Bankası piyasaları tanımıyor
 26/12/2011 : Motorlu Taşıtlar Vergisi MTV Zamlandı, MTV 2012 yılında yüzde 10,26 artacak
 26/12/2011 : Kredi kartında faiz artışına tepki!
 19/12/2011 : Kadının girişim ruhu var, kaynağa ulaşamazsa destek bizden’
 16/12/2011 : Google'da bütün yıl ne aradınız?
 15/12/2011 : İnternette mağazayı yakaladı
 15/12/2011 : Euro-dolar:1:29 Dolar-TL:1.88
 14/12/2011 : Yunanistan’da 150 bin memur işten çıkarılacak
 14/12/2011 : Türkler yeni keşfetti, Şeyh ortaklık çağrısı yaptı
 14/12/2011 : Halk anketinde baştan da sondan da birinci
 14/12/2011 : 'Vatandaş ilaç sıkıntısı yaşamayacak'
 02/12/2011 : FAİZ KORİDORU TARTIŞMASI
 02/12/2011 : Taktikler farklı vizyonumuz aynı
 02/12/2011 : Suriye'den Türkiye'yle ilgili önemli karar
 02/12/2011 : ABD Senatosu İran'a 'petrol yaptırımı'nı onayladı
 30/11/2011 : Van’da 5.0 büyüklüğünde deprem
 28/11/2011 : İstanbul'a yeni 2 ilçe daha
 28/11/2011 : Bedelli haftası
 28/11/2011 : 41 kere maşallah
 28/11/2011 : Memura zam müjdesi
 28/11/2011 : Herkese sağlık güvencesi yılbaşında devreye giriyor
 28/11/2011 : 10 mutfak markası Rus pazarına girdi
 22/11/2011 : İş yerinde cep telefonu yasaklanıyor!
 22/11/2011 : Kriz sert etkileyebilir ama hasar kalıcı olmaz
 31/10/2011 : Çırçır fabrikalarında 'beyaz altın' mesaisi
 31/10/2011 : TAV'dan Medine'de 1.5 milyar dolarlık imza
 27/10/2011 : TUSKON ve TİM'den büyük zirve
 27/10/2011 : Van'ı yeniden inşa etmenin bedeli
 27/10/2011 : Van Şubesi'nden kredi kullananların borçları faizsiz olarak 2012'ye erteledi
 24/10/2011 : 25 saniyelik kâbus
 24/10/2011 : Milletin protestosu
 24/10/2011 : Geçmişe dönüş
 24/10/2011 : Işıkara'dan kritik açıklama
 17/10/2011 : Kurbanlık için en az 6 bin TL gerek
 17/10/2011 : İkinci zam dalgası 2012'de geliyor
 17/10/2011 : Sigaraya yüzde 44 zam
 17/10/2011 : AB İlerleme Raporu'nda Türkiye'ye övgü
 17/10/2011 : "Türkler markasına gözü gibi bakıyor"
 17/10/2011 : Borsa ve döviz yeni haftaya iyimser başladı
 17/10/2011 : Türk markaları yurtdışında 'taklit' avına başladı
 17/10/2011 : Otomotiv üretimi rekor kıracak
 06/10/2011 : Altın değer kazandı
 05/10/2011 : ‘İyi ki AB’de değilsiniz’ dedi 1 milyar dolarlık yatırıma geldi
 05/10/2011 : Yeniden yapılandırmadan üçüncü taksitle birlikte 11.4 milyar TL geldi
 05/10/2011 : Yunanistan Avrupa bankalarını sallıyor
 05/10/2011 : Fortune’ın en güçlü girişimci kadınlarından biri Demet Mutlu
 05/10/2011 : Borsa %3 değer yitirdi, dolar 1,90 TL'yi aştı
 05/10/2011 : Türkiye ihracat süper liginde!"
 28/09/2011 : Dünya Markaları
 28/09/2011 : İlk büyük Çin yatırımı yolda
 28/09/2011 : Dolardan başka gidecek yer yok`
 28/09/2011 : Büyük bankalara ek sigorta primi geliyor
 28/09/2011 : Easyjet'in kurucusudan yeni havayolu şirketi: Fastjet
 28/09/2011 : Euro Yatırım, yurtdışında banka satın almak istiyor
 15/09/2011 : Başbakan Tunus'u salladı
 15/09/2011 : Mısır'la vizeleri kaldırma sinyali
 15/09/2011 : Türkiye sizinle gurur duyuyor
 15/09/2011 : Sizler Mısır'da Fatih'lerisiniz
 12/09/2011 : Dedikodular piyasayı karıştırdı
 12/09/2011 : Krizler kapitalizmi sorgulatıyor insanı temel alan modele geçelim
 12/09/2011 : 220 milyon dolara ‘Akbatı’ yaptı ayda 1 milyon ziyaretçi hedefledi
 12/09/2011 : 94 yeni model vitrine çıkacak Türkler damgasını vuracak
 12/09/2011 : Türkiye, sigara vergisinde dünyaya örnek gösteriliyor
 07/09/2011 : Dolar inişte
 07/09/2011 : Altın çakıldı
 07/09/2011 : Pazarda kriz yok, önümüz açık
 07/09/2011 : SGK'nın kasasına 5.1 milyar girdi
 06/09/2011 : 4/B'li çalışana müjde!
 06/09/2011 : Borsalar geriliyor, altın rekora gidiyor!
 06/09/2011 : Başbakan'dan "yerli malı kullanın" talimatı
 06/09/2011 : Enflasyonda kur etkisiyle hızlı artış
 23/08/2011 : Stuttgart’ta Türkler ‘Teröre Lanet-Barış’ parolasıyla yürüdü
 23/08/2011 : Bayram tatili 9 gün
 23/08/2011 : NiHAT’TAN BOL MESAJLI REKLAM!
 19/08/2011 : Altın tüm zamanların en yükseğinde
 15/08/2011 : 1 milyar dolarlık yatırıma soyundu, ‘ayağını yorgana göre uzat’a destek verdi
 15/08/2011 : Borcunu yapılandırıp ödemeyen 800 bin kişiye Maliye mektubu gidecek
 15/08/2011 : Dolar geriledi
 10/08/2011 : Piyasalardaki çöküş terse döndü
 10/08/2011 : Zirveden krize karşı yol haritası ve ‘kalıcı etki olmaz’ mesajı çıktı
 10/08/2011 : Afrika’ya yardım öne çıktı, şirket iftarı iptale döndü
 10/08/2011 : Çin ihracat rekoru kırdı
 08/08/2011 : Piyasalarda gergin pazartesi
 08/08/2011 : 'Türkiye gereken yanıtı alır'
 08/08/2011 : 8 bin 704 yeni milyonerimiz oldu
 08/08/2011 : Altın üretimi 25 tona çıkıyor
 21/07/2011 : KRİZ TÜRKİYE’Yİ VURUR MU?
 21/07/2011 : Memurluktan ayrılana 'ikramiye' müjdesi
 19/07/2011 : Yastık altında ne kadar altın var?
 19/07/2011 : Çeyrek altın Kapalıçarşı'da 141 TL'yi de aştı
 19/07/2011 : Cumhuriyet altını 575 TL oldu
 19/07/2011 : Hazine 1.6 milyar TL borçlandı
 19/07/2011 : Avrupa'da kriz derinleşiyor ihracatta beklenti düştü
 19/07/2011 : Kuyumculara taksitli altın kredisi
 19/07/2011 : Bu hesap işçiyi kızdırır
 05/07/2011 : Çağlar borcunu ödeyemedi TMSF karar verecek
 05/07/2011 : Talepte yavaşlama var yabancı talebi kayabilir
 05/07/2011 : F.Bahçe 24 saatte G.Saray'ı yedi
 05/07/2011 : Oynak petrol’ü riskli gören para Türkiye’ye geliyor
 25/06/2011 : Ekonomiyi soğutmaya çalışırken dondurmayalım
 25/06/2011 : Yunanistan kemer sıkmayı kabul etti Avrupa Birliği 'komşu'yu kurtaracak
 25/06/2011 : Ziraat'ın bin 545 kişilik kadrosuna 88 bin başvuru
 20/06/2011 : İşçi haklarının merkezi Türkiye olacak
 20/06/2011 : Katar'dan zengini yok
 20/06/2011 : Otogara kim talip oldu?
 20/06/2011 : Topkapı'da 'Mehteran' günleri!
 09/06/2011 : Tekstil sektörünün etkisiyle sanayide çarklar hız kesti
 09/06/2011 : Zararın nedeni fiyat rekabeti değil
 09/06/2011 : Ülker Şok’a ‘kısa devre’ yaptıracak
 08/06/2011 : Perakende seçime değil sınava bakıyor
 08/06/2011 : Batılı yatırımcıya Türkiye'den ulaşıyoruz"
 02/06/2011 : 5 aylık ihracat 54.4 milyar doları buldu yeni rekor göründü
 02/06/2011 : Müslüman ülkelere dönük ‘Yeni Başlangıç’ta Türkiye öne geçti
 02/06/2011 : PTT internette alışveriş sitesi kuracak
 02/06/2011 : Bir günlük ortak borsada 700 bin TL vurdu
 02/06/2011 : İhracatta rekorlar yılı olacak
 02/06/2011 : Ayakkabıda 'Bu fırsat kaçmaz'
 30/05/2011 : Markafoni’ye ortak geliyor eBay’in adı geçiyor
 30/05/2011 : İş dünyası online terapi kuyruğunda
 30/05/2011 : Çin atağı başlıyor
 30/05/2011 : Borçlu esnafı güldüren haber
 30/05/2011 : Altınyıldız'dan iki dev atak
 30/05/2011 : Maliya Bakanı Şimşek'ten vergi uyarısı
 26/05/2011 : Perakendenin liderleri ‘geleceği’ konuşacak
 26/05/2011 : Zorunlu karşılığa seçim molası geldi
 26/05/2011 : Sigortalının en zor anında yanındayız, büyüyeceğiz’
 25/05/2011 : Kredi vermeden önce 40 bin çiftçiyle yüz yüze görüştüler
 25/05/2011 : Yunanistan kepenk indiriyor
 25/05/2011 : Türkiye'nin en zengin şehri Bolu
 25/05/2011 : Banka kartıyla alışverişi teşvik için 'Bay bay nakit' kampanyası başlatıldı
 25/05/2011 : Mısır ve Tunus'a 6 milyar dolar
 23/05/2011 : Şampiyona İstanbul'da coşkulu karşılama
 23/05/2011 : Siyasi istikrar bozulmazsa Türkiye büyümeye devam eder
 23/05/2011 : Depremin maliyeti 184 milyar $
 23/05/2011 : Gümrüksüz mağazalarda 1,8 milyar liralık satış yapıldı
 19/05/2011 : Esnafa kredi müjdesi
 19/05/2011 : Alışveriş yapan kadın suçlu hissediyor!
 19/05/2011 : S&P’den Türkiye’ye ihracat uyarısı geldi
 19/05/2011 : Borcu olana büyük müjde...
 19/05/2011 : Kopyacıya Çin Seddi
 19/05/2011 : Evteks fuarı açıldı Çinliler protesto etti
 16/05/2011 : Azerbaycan sokağa döküldü
 16/05/2011 : Halkın % 95.1’i borçlu
 12/05/2011 : İstanbul'un iki yakasına iki yeni şehir geliyor
 12/05/2011 : Cari açıktaki hızlı artış piyasaları vurdu
 12/05/2011 : Anneler Günü alışverişe rekor kırdırdı
 12/05/2011 : Türkiye hayaller değil, icraatlar ülkesi
 09/05/2011 : Zayıf göteren küçük hileler.
 09/05/2011 : New York Moda Haftası’nda Lacoste, 2011′de nelerin moda olacağının ipuçlarını verdi
 09/05/2011 : Blugirl 2011 İlkbahar Yaz Plaj Modası
 09/05/2011 : Gelin Saçı Modelleri 2011
 09/05/2011 : Gelin Ayakkabısı Modelleri
 09/05/2011 : Adidas Aditennis39 Hi Spor Ayakkabı Modelleri
 09/05/2011 : 2011 Tek Omuz Askılı Elbise Modası
 07/05/2011 : Kurşuni Renkler
 04/05/2011 : Hava sıcaklıkları 8 derece azalacak!
 04/05/2011 : Borsa güne düşüşle başladı
 04/05/2011 : Tayt giyen şişmanlıyor!
 25/04/2011 : Tarihi afta tarihler değişti
 25/04/2011 : Borç barışı 1 ay uzuyor
 25/04/2011 : Yeni dönemde öncelik işsizlik
 25/04/2011 : Vizesiz Ruslar otelleri doldurdu
 21/04/2011 : Şekerbank’tan 30 yıllık ev kredisi
 21/04/2011 : Altının onsu 1.500 dolara yaklaşarak rekor yeniledi
 21/04/2011 : TBB yeni başkanını seçti
 21/04/2011 : Vergi rekortmeni değişti!
 19/04/2011 : Taksit bitse de ekstrede sürüyor!
 19/04/2011 : Euro’yu diken üstünde tutan iki tehlike var
 19/04/2011 : IMF’den Türkiye’ye bankacılık krizi uyarısı geldi
 19/04/2011 : Nutella'nın varisi bisiklet kazasında öldü
 13/04/2011 : 'Tasarım tekstilin kalbidir'
 13/04/2011 : Tekstil sektörü, gelişmeleri yakından izliyor
 11/04/2011 : TPAO: Karadeniz’de çok kaliteli petrol bulundu
 11/04/2011 : Çin altı yıl sonra ilk kez dış ticaret açığı verdi
 11/04/2011 : 6 bin ayakkabıyı 1 saatte sattı
 11/04/2011 : Tekstilin 10 yıl ömrü kaldı
 11/04/2011 : Ucuz Çin malı’ bitti, tekstilde ‘Made in Turkey’ avantajımız var
 11/04/2011 : tesettür giyimi giderek artıyor
 11/04/2011 : Tekstil ithalatına ek vergi geldi
 08/04/2011 : Merkez'in kârı yüzde 50 azaldı
 08/04/2011 : Tarım destek primleri belli oldu
 08/04/2011 : Dolar güne 1,511 TL, euro 2,161 TL’den başladı
 04/04/2011 : Enflasyon rakamları açıklandı
 29/03/2011 : Ziraat’ten SGK’ya borcu olanlara 60 ay vadeli kredi
 29/03/2011 : Suudi Arabistan’a ihracata başlıyor, 88.5 milyon dolarlık yatırım planlıyor
 29/03/2011 : Çinli tüketiciyi yüksek enflasyon korkusu sardı
 28/03/2011 : İstanbul Türkiye'ye bedel!
 28/03/2011 : Yastık altından iki yılda 18 milyar dolarlık altın geldi
 23/03/2011 : Devler arasında Türkiye'den 11 isim
 23/03/2011 : Türkiye, 110 milyon euro’luk kredi talebinde bulundu
 23/03/2011 : İş yerinde güven nasıl oluşturulur
 21/03/2011 : Sözleşmeli memura görev tazminatı müjdesi
 21/03/2011 : H&M 3 ayda mağazaları üçledi
 21/03/2011 : Yapılandırmaya 20 bine yakın başvuru
 21/03/2011 : Zachau: Not artırımı 12-18 ay sonra gelebilir
 21/03/2011 : Çakma ürüne 'sanal' savaş!
 17/03/2011 : Şirketler Japonya personellerini tahliye ediyor
 17/03/2011 : Rusya'ya vizesiz seyahat başlıyor
 17/03/2011 : Prim affı için gidenler SGK'dan eli boş dönüyor
 17/03/2011 : Vergi Barışı'na 400 bin müracaat
 14/03/2011 : Naoto Kan'ın hükümeti depremden sonra yıkılabilir
 14/03/2011 : Borçların ödemesinde bardağın dolu ve boş tarafı
 14/03/2011 : Piyasaları tsunami korkusu sardı, Japon Merkez Bankası 36 milyar doları hazırladı
 14/03/2011 : Afrika’nın en büyük tekstil fabrikasını bir Türk kuruyor
 10/03/2011 : Rapora Türkiye'den sert açıklama
 10/03/2011 : MIPIM Fuarı'na Zorlu damgası!
 09/03/2011 : İnternetten ‘affa’ başvuru mümkün
 09/03/2011 : Libya’dan dönen 8 bin işçiye 3 ay ‘kısa çalışma maaşı’ bağlanacak
 09/03/2011 : Lüks ürünlerde ‘Made in China’ dönemi başlıyor
 09/03/2011 : Borçlu esnaf nefes alacak
 09/03/2011 : Borç yapılandırması için vatandaşlar sıraya girdi
 09/03/2011 : Tarihi affın detayları
 09/03/2011 : Dolar düşüşe geçti
 07/03/2011 : Dikkat kar geliyor!
 07/03/2011 : Ekonomide sıkıntılı bir durum yok
 07/03/2011 : Tüketici teknolojisi pazarı yüzde 20 büyüdü
 04/03/2011 : Mango Türkiye Nihayet Açıldı
 04/03/2011 : Guess 2011 Yazı Koleksiyonunu Tanıttı
 04/03/2011 : Bershka 2011 Yaz Kataloğu
 04/03/2011 : Topshop 2011 Bahar Koleksiyonu Hazır
 04/03/2011 : İSAM ŞEREF ATANDI MÜSLÜMAN KARDEŞLER ATAMAYI MEMNUNİYET İLE KARŞILADI
 01/03/2011 : İhracat yüzde 24,19 arttı
 01/03/2011 : İhracatta hızlı artış
 01/03/2011 : En zengin 100 Türk’ün serveti 87 milyardan 104 milyar dolara çıktı
 01/03/2011 : Bir yılda işsiz sayısı 425 bin kişi azaldı
 26/02/2011 : Önlemler ile 10 milyar dolar sıcak para çıktı
 25/02/2011 : Borsa'da Libya depremi
 25/02/2011 : 'Türkiye'nin üç tarafı denizdi, dört tarafı pazar oldu'
 25/02/2011 : Çinlilerle kaybedeceğimiz savaşa girmek yerine nano teknolojiye odaklandık
 25/02/2011 : Dünya Türkiye'nin Libya'daki tahliye başarısını alkışlıyor
 22/02/2011 : Libya'daki Türk firmaları 15 milyar dolarlık işi askıya aldı; öncelik işçilerin taşınmasında
 22/02/2011 : Kaos uzun sürerse 2 milyar dolarlık ihracat tehlikeye girer
 22/02/2011 : 2000-2001 krizlerinin Hazine'ye faturası 381,8 milyar Türk Lirası
 22/02/2011 : 2001'de 1.500 çalışanımız vardı şimdi 35 bin kişiye iş veriyoruz
 19/02/2011 : Etiketli ürün satma mecburiyetine uyulmuyor
 16/02/2011 : UCUZ GİYİM STOKTOPTAN.COM
 16/02/2011 : Hazır giyim sektörü kötü günleri geride mi bırakıyor?
 16/02/2011 : Çin saatleri, ünlü markaları tehdit ediyor
 14/02/2011 : Erkeklere Müjde Jimmy Key Artık Erkekleride Giydirecek
 14/02/2011 : AŞKI KALPLERE SIĞMAYANLARA KIPLINGDEN SEVGİLİLER GÜNÜNE ÖZEL ÇANTA
 14/02/2011 : Borsa güne yükselişle başladı
 14/02/2011 : Dolar haftaya nasıl başladı?
 08/02/2011 : Bursa'nın en çok tekstil ihraç ettiği 10 ülke
 08/02/2011 : Pamuk fiyatları tekstile yansıdı
 08/02/2011 : Bu yıl giyinmek ateşten gömlek
 08/02/2011 : Ucuz ithal ürünler terzileri de vurdu
 08/02/2011 : "Komşu ülkelere yükleneceğiz
 08/02/2011 : Türk tekstili yükselmesini sürdürüyor
 02/02/2011 : ingiltere gelmiş geçmış en kötü trendi seçti
 02/02/2011 : Merkez Bankası'na ihracatçıdan övgü
 02/02/2011 : Ocak ayında son on yılın en düşük enflasyonu gerçekleşti
 31/01/2011 : Çin'i şikayet etti
 31/01/2011 : 'Ekonomideki öncelik istikrar'
 31/01/2011 : İkramiyelerin yarısı yarın alınacak
 26/01/2011 : Merkez enflasyonda resmen artış bekliyor
 26/01/2011 : Küresel ekonomi bu yıl yüzde 4.4 büyüyecek
 26/01/2011 : Kadınların ekonomiye katılımı Çin kadar büyük potansiyeldir
 26/01/2011 : ucuz tişört
 24/01/2011 : Tunus'a bu kış 'şeriat' gelir mi?
 24/01/2011 : Faiz ne kadar iner? Dolar ne kadar çıkar?
 24/01/2011 : Türkiye, İsrail'e, ithalatından fazla tohum ve tarım ürünü satıyor
 24/01/2011 : Karadeniz kadınını düşündü 50 kiloluk gübre torbası 25’e indi
 19/01/2011 : Facebook’ta kötü sürprizlere dikkat
 19/01/2011 : Bakan Çağlayan: 2010 yılı ithalatı 183 milyar dolar seviyesinde
 19/01/2011 : Ardahan'da iki deprem
 18/01/2011 : Merter kan ağlamaya başladı!
 17/01/2011 : Şehirde ucuza yaşamanın 7 yöntemi
 17/01/2011 : 2010'daki büyüme, markaları Avrupa'nın en hızlısı yaptı
 17/01/2011 : Fiyatlar üzerinde Politik Emin, İran Cuts Sübvansiyonlar
 17/01/2011 : Büyük Perakendeciler Bakkal ile diğer Koridorlar doldurun
 15/01/2011 : ABD Bono Sıkı Bütçeler Amid $ 1,3 Milyar Faiz Devletler
 15/01/2011 : Bankalar Ücretleri Raise gibi, Seçenek Var
 15/01/2011 : Moskova" kanatlar katlanmış
 15/01/2011 : Euro 40 ruble aldı
 15/01/2011 :
 15/01/2011 :
 13/01/2011 : Beyaz Rusya şimdiye kadar Rus petrol olmadan
 13/01/2011 : ABD: ekonomi canlanıyor, sorun olmaya devam etmektedir
 13/01/2011 : devam ruble Tırmanma
 13/01/2011 : Pay bu konuda:Mixx Facebook Twitter Digg lezzetli reddit MySpace Stumbleupon ile Via
 11/01/2011 : Marka
 10/01/2011 : İşçiden fazla prim ödeyen esnaf daha düşük emekli maaşı alıyor
 10/01/2011 : ABDye gümrük vergisi ödemeden ihracat yapılabilir
 10/01/2011 : Tekstil Haberleri Merterli tekstilci, rotayı Irak ve Sudana çevirdi
 10/01/2011 : Türk markalarına franchise talebi yağıyor
 10/01/2011 : İNŞALLAH 115 MİLYAR DOLARA ÇIKACAĞIZ
 10/01/2011 : İHRACATIN YÜZDE 62Sİ BİN İHRACATÇIDAN
 06/01/2011 : Bankada mevduat yan gel yat
 06/01/2011 : İhracatçıya özel Google
 06/01/2011 : Faizde rekor düşüş
 06/01/2011 : Memur maaş katsayıları değişti
 06/01/2011 : İş-Kur 3.7 milyar dağıttı
 05/01/2011 : Mucahid Yıldız – Dünya Bülteni / Almanya
 05/01/2011 : KREDİ KARTLARI ENFLASYONU DÜŞÜRÜYOR
 05/01/2011 : ELEKTRİK VE SU BORCUNA KOLAYLIK
 05/01/2011 : Yılın Sonuçları: Rus borç - iş her zamanki gibi DOMUZ bir göz ile
 03/01/2011 : 110 bin personel alacak şirketler
 03/01/2011 : Dünyanın yeni moda merkezi: İstanbul
 31/12/2010 : Kriz Değil Aşırı Kar Hırsı
 31/12/2010 : Kriz yok mu?
 28/12/2010 : Dış Alım Gruplarına Satış Yapmak İsteyen Üreticilerin Dikkate Etmeleri Gerekenler Nelerdir?
 28/12/2010 : Anadolu’dan ‘adil ve ahlaklı’ tekstil
 28/12/2010 : Deli gibi yatırım yapıyoruz
 28/12/2010 : Modacı Saraç, Osmanlı’nın kumaş fabrikasında tasarımcı yetiştirecek
 28/12/2010 : Her hafta bir mağaza açıyor
 28/12/2010 : Rekabet ve ucuz ürün satışları artırdı
 28/12/2010 : Türk tekstili Çin korkusunu yendi
 27/12/2010 : Türkiye’nin IMF’deki ‘gücü’ artacak kredisi 42 milyar dolara yükselecek
 27/12/2010 : Sürpriz vergi indirimi yolda
 27/12/2010 : Kredi kartı asgari ödeme tutarı
 27/12/2010 : Tüketici kredilerinin tansiyonu yükseliyor
 24/12/2010 : Fırsatı görüp büyümeyi katladı
 24/12/2010 : Dünya sahnesine çıkarken önce prova yapacağız’
 24/12/2010 : 14 mağaza açıp, işe 1.000 kişi alacağız’
 24/12/2010 : Bankacılar ‘otelde kredi satan yabancı’ kozunu çekti
 22/12/2010 : Asgari ücrette artış beklentisi yüzde 10
 22/12/2010 : 2010-2011 dönemi için burslar açıklandı
 22/12/2010 : Çin`den euro`ya destek geldi
 20/12/2010 : İki internet devi birden kapanıyor!
 20/12/2010 : Kol saati kazandınız" SMS'i Bakan'a çattı
 20/12/2010 : Türk Telekom’a ‘Türkiye’ye Değer’ ödülü
 20/12/2010 : Sıcak paraya "Eşgüdümlü Operasyon"
 20/12/2010 : 'Asgari ücrete büyümeden pay yok'
 20/12/2010 : Ahmedinecad ekonomi için geliyor
 13/12/2010 : Türkiye 2011’de 1.2 milyon adetlik üretime koşacak...
 13/12/2010 : Maliye Bakanlığı'na göre de en pahalı benzin Türkiye'de
 13/12/2010 : Yoksul konutunda gelir sınırı yükseltildi
 13/12/2010 : Türkiye'de yenilenebilir enerji kaynağı oranı yüzde 13
 09/12/2010 : 14 Milyar dolar geliyor
 09/12/2010 : 'Artık taklit eden değil, edilen markalarımız var'
 09/12/2010 : Elektrik ucuzlayacak
 09/12/2010 : 200 milyon liralık "35. Sokak"
 06/12/2010 : Merkez Bankası enflasyonun düşmeye devam etmesini bekliyor
 06/12/2010 : İşkur'da rakam artışları durman bilmiyor. İşsizlik rakamlarındaki artış ile birlikte işsizlik öden
 06/12/2010 : 39 bin liraya ev
 06/12/2010 : Yatırımlardaki artış istihdama yansımadı
 06/12/2010 : Halka arzlar 14 bin küskünü İMKB ile barıştırdı
 03/12/2010 : Türkiye'nin hızlı büyümesinin nedeni ne?
 03/12/2010 : Maliye'den müjdeli haber
 01/12/2010 : 2011 Yaz Modası
 01/12/2010 : Tesettür Yaz Modası
 01/12/2010 : 2010- 2011 Yaz Modası Kuralları Neler? Moda Haberleri
 01/12/2010 : 2011 Moda Renkleri – 2011 Moda Giysiler – 2011 Kış Modası
 29/11/2010 : RUP, 2 milyar dolara bitecek, Tüpraş Akdeniz devi olacak
 29/11/2010 : Düşük konut kredisine ulaşmanın yolu
 29/11/2010 : Piyasalar yeni güne böyle başladı
 29/11/2010 : TOKİ’nin dev ihalesi Ağaoğlu’na döndü
 29/11/2010 : Boydak: Borçların Yeniden Yapılandırılmasını Destekliyoruz
 25/11/2010 : zatıflama ilacları
 25/11/2010 : ZAYIFLAMANIN HAYATIMIZDAKİ YERİ
 25/11/2010 : Avrupa fokur fokur, Türkiye tıkır tıkır
 25/11/2010 : Vergi affı ayrıntıları
 25/11/2010 : Bakan'dan belediyelere AVM uyarısı
 25/11/2010 : Hanımlar altın yerine hisse senedi günü yapsın
 25/11/2010 : Taksiye parasız binilecek
 25/11/2010 : Boyner: Büyük yatırımcı dikkate alınmalı
 23/11/2010 : Bütçe açığı geçen yılın % 46.5 gerisinde
 23/11/2010 : Kaçanlar angus değil yerli büyükbaşlardı"
 23/11/2010 : Emlak GYO’nun arzına istikrara yakışır ilgi
 23/11/2010 : Merkezi yönetim brüt borç stoku 459.7 milyar TL
 23/11/2010 : Riskler azalıyor, TL'deki güçlü duruş 2011'de sürecek
 23/11/2010 : Esnafa 200 milyon liralık bonus
 23/11/2010 : Vergi ve Primde Yeniden Yapılandırma
 12/11/2010 : Merkez Bankası`ndan şok karar (
 12/11/2010 : Petrol iki yılın zirvesinde
 12/11/2010 : Altında rekor yükseliş sürüyor
 12/11/2010 : TİM: İki destek programı ile isteklerimiz karşılanmış oldu
 12/11/2010 : Türkiye İtalya’yla uçak üretecek
 12/11/2010 : Tüketicilerin bankalara borcu 160 milyar TL’ye dayandı
 01/11/2010 : Piyasalar haftaya nasıl başladı?
 01/11/2010 : Ayrım yok, 'Herkes İçin'
 01/11/2010 : Bankalarda 'kredi bayramı' heyecanı
 01/11/2010 : Türk bankaları 53 sıra birden zıpladı
 28/10/2010 : Borsada kar satışları geldi, hisseler fena düştü
 28/10/2010 : Banka kredilerinde masraflar artacak
 28/10/2010 : Eylülde dış ticaret
 28/10/2010 : 198 proje uygulandı
 26/10/2010 : İş Bankası Ruslar’la el sıkıştı
 26/10/2010 : Bakan Çağlayan: 'Herkes Önce Kendi Eksenini Kontrol Esin'
 26/10/2010 : Trakya Bölgesine sevkiyat yasaklandı
 23/10/2010 : İMKB 71 bini aştı tarihi zirveye çıktı
 23/10/2010 : Taklit ürünler ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak
 23/10/2010 : Armani Jeans Türkiye’yi pilot bölge seçti, ilk mağaza Galleria’ya
 23/10/2010 : Doğan Holding PO’daki hisselerini OMV’ye sattı
 21/10/2010 : Domateste fiyat %500 arttı bu kış Çin salçası yiyebiliriz
 21/10/2010 : SGK primleri kredi kartı ile ödenebilecek
 21/10/2010 : Dolar 1,4300 liraya düşerken, avro çıktı
 21/10/2010 : Avrupa’nın büyüme şampiyonu Türkiye 2011’de yerini Belarus’a kaptıracak
 14/10/2010 : Dolar güne 1,40, euro ise 1,96 TL seviyesinden başladı
 14/10/2010 : Piyasaları FED gevşetti
 14/10/2010 : İngiltere Başbakanı: Türkiye, Avrupa'nın BRIC'i
 14/10/2010 : İlk şarj istasyonu kuruldu
 14/10/2010 : Borsa tüm zamanların rekoruyla kapandı
 14/10/2010 : İstanbul Eylül'ü artıyla kapadı
 08/10/2010 : Döviz rezervinde 1,4 milyar dolarlık artış
 08/10/2010 : Bankaların dönem kârları, 14.9 milyar lira
 08/10/2010 : ECB 17'inci ayında da faiz oranlarını değiştirmedi
 08/10/2010 : Çin malı hızlı tren geliyor
 08/10/2010 : Dünyada kur savaşı patladı IMF’den ‘silah’ uyarısı geldi
 08/10/2010 : IMF: Türkiye, 2011 yılında dünyanın 16. büyük ekonomisi olacak
 08/10/2010 : Dolar 2 yıl önceye gitti, faiz 1 yılın en düşüğünde
 06/10/2010 : Şahinler Holding iflastan kurtuldu
 06/10/2010 : Ucuz ithal ürünler terzileri de vurdu
 06/10/2010 : Elektrik indiriminden kötü haber!
 06/10/2010 : Türkiye'nin kredi notu yükseltildi
 06/10/2010 : Altın fiyatları tarihi rekorunu kırdı
 06/10/2010 : Netten para kazanmak yayılıyor!
 04/10/2010 : Ek döviz alımının kurlara etkisi
 04/10/2010 : Türkiye dövize doydu mu?
 04/10/2010 : 15 milyon TL'lik yatırım sözü
 04/10/2010 : Yabancılar kapıda kuyruğa girdi 300 milyon $ vermeyeni almam
 04/10/2010 : Kanserojen giysi uyarısı
 02/10/2010 : Merkez’den rezervi artıracak yeni karar
 02/10/2010 : Otomotiv ve konfeksiyon lokomotif oldu, ihracat artışı yine çift haneli
 02/10/2010 : Borsa günlük bazda yüzde 1,36 değer yitirdi
 02/10/2010 : Krizden çıkışı Türkiye’de hissettik’
 02/10/2010 : Enerji devleri İran'dan çekiliyor
 30/09/2010 : Merkez, motor freni yaptı kârdan 1 milyarı eritecek
 30/09/2010 : Kamuda 50 bin TL'ye kadar olan alımlar ihale dışına çıkarılıyor
 30/09/2010 : Türkiye’ye cari açık için sıkı maliye ve para politikası lazım’
 30/09/2010 : Dolar dibe vurdu
 30/09/2010 : İspanya'da genel grevde 100'den fazla gözaltı
 30/09/2010 : Türkiye'yi övdü
 27/09/2010 : Ortadoğu Konseyi'nde ticaret Türkiye'den sorulacak
 27/09/2010 : Gurbette kazandığım paranın hepsini gözüm kapalı Türkiye'ye gömüyorum
 27/09/2010 : Vergi affı beklentileri düşürülmeye çalışılıyor
 27/09/2010 : Rusya Devlet Başkanı Medvedev, enerji anlaşmaları için Çin’de Rusya Devlet Başkanı Dmitry Medvedev
 21/09/2010 : Borsa kırılmadık rekor bırakmadı
 21/09/2010 : TİM: İhracat kredi garanti fonu kurulmalı
 21/09/2010 : Banka komisyonuna 'giyotin' cezası
 21/09/2010 : İstanbul-Viyana Ticaret Odaları arasında eğitim ve işbirliği anlaşması
 17/09/2010 : Yüksek işlem ücreti alan bankalardan artık BAKAN BİLE rahatsız: Bu ne ya?
 17/09/2010 : Merkez, haftalık faizi aynı tuttu geceliği indirip ‘göz’ boyadı
 17/09/2010 : Para Arzında 2.8 Milyar Tl'lik Artış
 17/09/2010 : Tüketicinin güveni azaldı
 15/09/2010 : İşsizlik gerilemeye devam ediyor....
 15/09/2010 : Japonya'dan yendeki yükselişe doğrudan müdahale geldi
 15/09/2010 : Çift hane’li büyümeden kopmadık
 15/09/2010 : Cari açık düştü
 15/09/2010 : "Yüzde 6-7 büyüme olası görünüyor"
 15/09/2010 : Zorlu parayı buldu, Rusya'ya gidiyor
 13/09/2010 : Uluslararası bankacılık sistemine 'az kâr-çok güvenlik' önlemleri
 13/09/2010 : Papandreu, AB-IMF çıpasına erken veda sinyali verdi
 13/09/2010 : Türkiye 5 büyük ülkeden biri
 23/08/2010 : Piyasaların gözü Bernanke`de olacak
 23/08/2010 : Bono piyasasında faiz 8,04 oldu
 23/08/2010 : Piyasalarda neler oluyor?
 19/08/2010 : Şimşek: Avrupa'dan 6 kat hızlı büyürüz
 19/08/2010 : Ekonomi siyasi riskten arındı`
 19/08/2010 : ABD'liler de yatırım yapabilecek
 02/07/2010 : İstanbul'da korku zirvesi!
 02/07/2010 : İhracatta sevindiren ‘eksen’ kayması
 02/07/2010 : İspanya piyasaları korkutuyor
 Üye Girişi
Üye ol | Şifremi unuttum
 Sepetim
Sepetiniz boş
 Soru - Cevap Formu
Sormak için tıklayın...
Stok Toptan Bülteni
 Ofisler
Türkiye Ofisi
Tel : +90 (212) 554 75 12
Tel : +90 (212) 644 94 18
Fax : +90 (212) 554 75 13
Poyrazlı Sk. Özdemirler Bilişim Çarşısı No:58 MERTER info@stoktoptan.com
 Günün Ürünleri
Neden biz?   |    Stok ve ihracat fazlasi nedir?    |    Alımlar   |    Aranan kelimeler   |    Çalışma sistemimiz   |    Defolu Ürünler   |    İhraç Fazlası   |    İhracat terimleri sozlugu   |    Ihracat turleri   |    Nasıl ürün sipariş edebilirim?   |    Reklam    |    Seri Sonu   |    Stok Fazlası   |    Tekstil Terimleri Sözlüğü   |    Telif Hakkı   |    Faydalı Linkler   |    Ürün ve pazarlama   |   
  Web Sitesi Tasarımı , Design and Hosted by Frekans